eHealth
Maďarsko

Doktor Miklós Szócska je držitelem magisterského titulu ve veřejné správě z Harvardské University a Ph.D. v oblasti řízení změn z Univerzity v Semmelweis. Po dokončení univerzity spolu s kolegy založili Health Services Management Training Centre (HSMTC), které bylo oficiálně založeno v roce 1995. V letech 1995 až 2000 působil jako zástupce ředitele a v roce 2000 byl zvolen ředitelem centra.

 

V letech 2010 – 2014 Dr. Szócska působil celé volební období jako státní tajemník pro zdravotnictví Maďarské vlády. Během svého působení rozvíjel zdravotní politiku založenou na důkazech a podílel se na množství významných reforem jako například radikální regulační rámec veřejného zdravotnictví. Pomocí centrální plánovací kapacity dokázal racionalizovat a regionalizovat systém poskytování zdravotní péče, dále navrhoval nové efektivní cesty pacientů. Po ukončení období působení ve funkci se stal opět ředitelem HSMTC.

Sféra profesního zájmu Dr. Szócska pokrývá celou řadu témat jako je rozvoj organizací, řízení změn nebo vedení. Spolu s kolegy uskutečnil rozsáhlý výzkum o migraci lidských zdrojů a HR strategií pro zdravotnictví. V současné době se věnuje převážně síťové analýze, řešení big data a data mining. Nejnovější vývoj případového školení krizové komunikace začne příští rok. Díky zkušenostem se Dr. Szócska stal ve formování strategie e-zdravotnictví na národní a evropské úrovni zodpovědným za rozvoj Institutu digitálního zdravotnictví na Univerzitě v Semmelweis.