eHealth
Dánsko

Hans Erik Henriksen je generálním ředitelem v Healthcare DENMARK. Healthcare DENMARK je polostátní partnerská organizace, která je dánskou vládou pověřená k propagaci dánského konceptu zdravotní péče v zahraničí. Vytváří platformu pro propojování s mezinárodními partnery a nepresentuje jednotlivé společnosti.

Hans Erik Henriksen má bohaté zkušenosti v oblasti zdravotnictví, které za posledních 20 let získal z působení v mnoha řídících pozicích.

Působil jako generální ředitel inovační dánské společnosti Cetrea, která vytváří IT řešení ve zdravotnictví. Tato společnost se stala v letech 2008-2012 hlavním poskytovatelem na dánském trhu a v průběhu stejného období se dostala na trhy v dalších severských zemích, Německu, Nizozemsku a USA.

Před nástupem do společnosti Cetrea byl v IBM zodpovědný za řízení oddělení Healthcare and Life Sciences v severní a východní části Evropy (Velká Británie, Irsko, Jižní Afrika, Německo, Rakousko, Švýcarsko, severské země a země střední a východní Evropy).

Od roku 2008 působí jako člen správní rady v řadě různých zdravotnických firmách a firmách vyvíjejících IT řešení ve zdravotnictví. Během roku 2012 byl členem vládního výboru pro zdravotní péči a sociální péči.