VIP Talk: Bezpečnost v době kybernetické války
Estonsko

Raul Rikk je od roku 2019 ředitelem pro estonskou národní politiku v oblasti kyberbezpečnosti a zaštiťuje vytváření strategií a implementaci. Rovněž je zakladatelem indexu národní kybernetické bezpečnosti www.ncsi.ega.ee.

Dříve pracoval jako ředitel Národního programu kyberbezpečnosti na Akademii e-Governance a zapojil se do mezinárodních programů věnovaných digitální společnosti, e-governance a strategii budování kapacit kyberbezpečnosti v mnoha zemích.

Raul Rikk je jedním ze zakladatelů centra excelence NATO zaměřeného na kyberobranu v estonském Tallinnu a vedl jeho zakládání mezi lety 2004-2008. V oblasti národní obrany a bezpečnosti pracuje od roku 1994 a od roku 2007 se podílí na estonském strategickém plánování pro kyberbezpečnost.

Raul Rikk získal magisterský titul v oboru vojenských studií na Finské univerzitě národní obrany a magisterský titul v oboru Management informačních technologií na univerzitě v Tallinnu. Rovněž absolvoval akademii “US Army Command and General Staff College”.