Budoucnost vlády a demokracie
Maďarsko

Péter Krekó je sociální psycholog a politický vědec. Pracuje na pozici výkonného ředitele výzkumného institutu Political Capital od roku 2011, jehož je vlastníkem. Současně pracuje jako hostující lektor na Europe’s Futures v Institutu pro humanitní vědy (Institute for Human Sciences, IWM) a nadaci ERSTE.

V letech 2016-2017 pracoval jako fullbright hostující profesor v USA na Indiana University Bloomington, oddělení centrálních euroasijských studií. Soustředí se především na ruskou „soft power” v politice, populismus a extremismus v Evropě. Svou tezi na téma sociálně psychologické konspirační teorie obhájil na univerzitě ELTE v roce 2014. V letech 2013-2016 byl spolupředsedou pracovní skupiny PREVENT na EU Radicalisation Awareness Network (RAN). Nyní je spolupracuje v SAIS Bologna Institute of Policy Research na John Hopkins University jako nerezidentní diplomovaný specialista.

Péter Kréko je autorem dvou knih. První kniha, jejímž spoluautorem je Attila Juhász, byla vydána pod názvem The Hungarian Far Right vydavatelstvím Ibidem Verlag v roce 2017 a nyní je distribuována Columbia University Press. Jeho druhá kniha na téma fake news a konspirační teorie, vydána v maďarštině v roce 2018, se stala bestsellerem v oblasti sociální vědy. Dále je Péter Krekó pravidelným komentátorem v mezinárodních médiích.