Budoucnost vlády a demokracie
Bulharsko

Daniel Kaddik je výkonný ředitel Evropského liberálního fóra (ELF), které je politickou nadací evropské liberální strany ALDE. Nadace společně s 46 organizacemi pracuje napříč celou Evropou a přináší nové myšlenky do politických debat, poskytuje platformu pro diskusi a dává prostor veřejnosti, aby byl její hlas slyšet.

V letech 2012-2019 Daniel Kaddik působil jako ředitel kanceláře Nadace Friedricha Naumanna pro svobodu pro jihovýchodní Evropu. Nadace je neziskovou organizací a podporuje liberální hodnoty, vládu práva a ekonomické svobody. Organizace provádí politické konzultace a vzdělávací programy. Nadace je aktivní ve více než 60 zemích.

Daniel Kaddik dříve pracoval pro nadaci v Německu, Indii a v Rusku. Je rovněž aktivně zapojen do propagace podnikání a osobní a politické odpovědnosti. Mezi jeho primární zájmy patří liberální přístupy v politice, ekonomii a v sociálních vědách a rovněž podnikání a participace veřejnosti na vládnutí.

Akademické tituly získal v oborech veřejné správy na univerzitě v Erfurtu, evropských studí na univerzitě v Hamburgu a mezinárodních studií na univerzitě v Birminghamu.